98.0 fm En directe Signal
Home / Actualitat Sant Andreu Barca / L’Ajuntament de Sant Andreu de la Barca atendrà als ciutadans per telèfon i ‘on line’

L’Ajuntament de Sant Andreu de la Barca atendrà als ciutadans per telèfon i ‘on line’

El consistori garanteix l’atenció als col·lectius més vulnerables i obrirà una línia de comunicació directa

L’Ajuntament de Sant Andreu de la Barca atendrà a partir de dilluns dia 16 de març als ciutadans de manera telefònica i mitjançant Internet.

2020_03_14_21_44_26_PORTADAS (1)
L’Ajuntament de Sant Andreu de la Barca informa que l’objectiu de la mesura és evitar desplaçaments, protegir als treballadors municipals i agilitzar l’atenció a les persones davant de la situació que viu el país com a conseqüència del coronavirus.

El comitè d’emergència municipal ha pres avui dissabte aquesta mesura durant una reunió on s’ha fet seguiment de la situació a la ciutat.

Aquest comitè, integrat pels diferents departaments municipals implicats en l’emergència, està permanentment actiu i operatiu.

D’aquesta manera, a partir de dilluns l’atenció als ciutadans es farà de manera telefònica.

Els ciutadans es poden adreçar als números de telèfon 93 635 64 00/900151976.

Dilluns s’habilitarà un número específic i especial per poder atendre les possibles emergències socials.

En cas de tenir una consulta amb un departament en concret poden contactar telefònicament o bé per correu electrònic a les següents adreces:

Alcaldia: ajuntament@sabarca.cat alcalde@sabarca.cat
Arxiu municipal: arxiu@sabarca.cat
Assessoria jurídica: asj@sabarca.cat
Serveis Socials: ssocials@sabarca.cat
Cultura: cultura@sabarca.cat
Ensenyament: ensenyament@sabarca.cat
Habitatge: habitatge@sabarca.cat
Joventut: joventut@sabarca.cat
Oficina d’Atenció al Ciutadà: oac@sabarca.cat
Obres i Serveis: obresiserveis@sabarca.cat
Promoció Econòmica: escolesvelles@sabarca.cat
Urbanisme: urbanisme@sabarca.cat
Esports: esports@sabarca.cat

Recordeu que podeu contactar les 24 hores del dia amb la Policia Local al número 092 al 93 653 05 05. També està disponible l’adreça de correu plocal@sabarca.cat.

Recordeu que podeu fer diversos tràmits de manera on line de manera ràpida i senzilla a la nova pàgina web de l’Ajuntament.

L’Ajuntament ha reiterat la petició a la població de que es quedi a casa, evitant així qualsevol trobada, manifestació o activitats amb altres persones fora dels entorns familiars per evitar que es pugui propagar la malaltia, així com limitar o evitar desplaçaments.
El Catsalut ha habilitat una nova línia específica d’atenció per a teleassistència

Zapatillas salomon Salomon xa pro 3d Salomon outlet Botas salomon Salomon xt wings 3